Genel Konular

XYZ Kuşakları Hoş Geldiniz.

X,Y ve Z Kuşaklarının yeni göz bebeği Çaylaklar

Çaylaklar isimi kulağa pek hoş gelmese de bu ismi bloğumuza uygun gördük. Neden mi? Çünkü ben deniz blog yazarınız 45 yaşındayım. Ticaretle 20 yıl uğraştıktan sonra ekonomik krizlerin getirdiği yeni jenerasyon yaşamın tem ortasında kendimi bu işlerin içerisinde uğraşırken buldum. Bilgi paylaştıkça çoğalır mantığı ile hayatta ki bilgi ve deneyimlerimi Geçmiş kuşak X’den aldığım ve Y kuşağındaki deneyimlerimi Z kuşağına aktarmak istiyorum.

Hayat malumunuz oldukça kısa. Kimin ne zaman dünyayı terk edeceği belli değil. Bu dünyada yapacağımız en iyi şey genç kuşakların yaşanılan zorluklarından en az hasarla kalkmasını, kolayca bilgi birikimine ve çeşitli deneyimlemelere ulaşabilmesi adına yapılan işler ve bıraktığımız eserlerdir.

Son zamanlarda internet neredeyse çöplük haline geldi. Büyük bir bilgi kirliliği mevcut. Çaylak bir makale yazarı sırf kelime olsun da site sahibinden üç beş kuruş para kazanayım amacı ile kirletiyor bu güzelim teknoloji ortamını. Kıymetini bilmediğimiz pek çok şeyin yanında tükettiğimiz internet kotalarının da kıymetini bilmiyoruz maalesef. Dünya çıkarlar dünyası olmuş. Büyük balıklar küçük balıklara yaşama şansı tanımıyor bu dünya da. Küçük balıklarında ömrü az oluyor bu durumda.

Evet dostlar, kıymetli ziyaretçiler ne acıdır ki durum böyle. Herkes kendi adına düşeni yapmalı. Bende biryerlerden başlayıp temiz bilgi ışığında makalelerimi, bildiklerimi sizlere aktaracağım. Zaman zaman çok zevkli zaman zamansa sıkıcı gelecektir anlatacaklarım, yazacaklarım. On binlerce bu tür blog arasından sıyrılıp zirve yarışında bende varım diyeceğim her yazdığım makalede. Neler mi olacak bu blogda? Hedefi dağıtmamak kaydı ile bilgi verebileceğimiz herşey.. Para / Finans, Teknoloji, Ticaret, Para kazandıran işler, İş ve çalışma dünyası konuların başlıcalarındandır. Bu başlıklar altında yayınlanan her bilgi bilmeyenlere yol gösterecek. Bilenlerin ama unutanların hatırlamasını sağlayacak. Yayın hayatımıza bu gün itibarı ile başlayacağız. Şimdiden internet dünyasına hayırlı olsun diyorum. Sizlerde bir yorumunuzu, beğeninizi bir oyunuzu esirgemeyin lütfen. Ölüm saatim gelmeden verebildiğim kadar bilgi aktarmak istiyorum arkadaşlar.

Kısa bir not: En iyi bildiğim işlerden başlayacağım yazılarıma. Reklam, Grafik, Tasarım, Bilgisayar ve Kod yazılımları, Ticaret gibi işler.. Kendinize çok iyi bakın unutmayın hayat kısa.. Hoş kalın hoşçakalın sevgili dostlarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu